Πρώτος βαθμός για το Ν.Ο.Α. – 6-6 με την Γλυφάδα

owp50vsy Χωρίς νικητή έληξε ο αγώνας των ουραγών της βαθμολογίας με το τελικό αποτέλεσμα να μην ικανοποιεί καμία από τις 2 ομάδες. Η δεν είναι ικανοποιημένη γιατί έδειχνε να κρατάει τη νίκη στα χέρια της μέχρι και 2 λεπτά πριν από το τέλος αφού ήταν μπροστά στο σκορ με 2 γκολ διαφορά και το Αργοστόλι γιατί έχασε την ευκαιρία να πανηγυρίσει την πρώτη του νίκη, παίζοντας με την πιο αδύναμη ομάδα από τους αντιπάλους του. Τουλάχιστον έμεινε η χαρά για τον πρώτο βαθμό στο φετινό πρωτάθλημα της Α1 του πόλο. Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο όμως η Γλυφάδα κατάφερε να προηγηθεί 2 φορές στο δεύτερο ημίχρονο με σκορ 4-2 και 6-4. Τελικά ο Κατσιγιάννης και ο Δανούρδης έφεραν το παιχνίδι στα ίσια με 2 γκολ, 1′.35” και 22” πριν από τη λήξη. Στον επόμενο αγώνα ο Ν.Ο.Α. αντιμετωπίζει τον Α.Ο.Π. Φαλήρου ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 1-1, 1-1, 2-1, 2-3. ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Δημήτρης Σελετόπουλος): Πλατίδης, Αργυρακούλης, Πατακός, Σάντα, Αγγελίδης 1, Φωτόπουλος 1, Κατρουζανάκης, Καζάζης, Πετρόχειλος, Παπαδόπουλος 1, Χαραλαμπόπουλος 2, Λομβάρδος 1, Πουλιόπουλος, Καλογεράκος, Τσαντές. ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ (Θόδωρος Ανδρεάκος): Παπαδογιάννης, Καψοκόλης 1, Φανός, Δαμδηνόπουλος, Δουδέσης Π. 1, Δανούρδης 1, Μίσιτς, Κατσιγιάννης 2, Σφαντός, Κωνσταντόπουλος, Κωνσταντάκης 1, Μπελέρης, Λέντζος. Διαιτητές: Βασιλείου-Κουρτίδης.

Σύνταξη/επιμέλεια: Κεφαλονίτικα Νέα