Δεν πέρασε στον τελικό των 50μ. ο Λιγνός

Προσπάθησε αλλά δεν τα κατάφερε να περάσει στον τελικό των 50μ. ελεύθερο της κατηγορίας του ο , ο οποίος τερμάτισε 6ος στη σειρά του με χρόνο 27.09.

Ο Γεράσιμος έκανε μία επίδοση ακριβώς στο ατομικό του ρεκόρ (27.08) και ήρθε 18ος στην κατηγορία του.

Το αποτέλεσμα ήταν λίγο ως πολύ αναμενόμενο, αφού για να καταφέρει να μπει στον τελικό θα έπρεπε να κατεβάσει το ρεκόρ του κατά 3 δευτερόλεπτα, κάτι που από την αρχή φάνταζε αδύνατο, για έναν αγώνα 50μ.

Πάντως, η συμμετοχή σε άλλο έναν αγώνα των Παραολυμπιακών ήταν χρήσιμη, αφού ο πρωταθλητής μας μαζεύει εμπειρίες.

Όλοι πλέον αναμένουν το Σάββατο όπου αγωνίζεται στα 100μ. ύπτιο, αγώνισμα στο οποίο έχει τον 9ο καλύτερο χρόνο από τους αθλητές που συμμετέχουν, κάτι που του δίνει αρκετές ελπίδες για να περάσει και πάλι στον τελικό.

Σύνταξη/επιμέλεια: Κεφαλονίτικα Νέα