Γλύτωσε στις Καθυστερήσεις η Σάμη… Ισοπαλία στα Φαρακλάτα 2-2 με τον Εθνικό Κεφαλονιάς

Στο μοναδικό σημερινό παιχνίδι του Σαββάτου, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής στην Α’ κατηγορία, η Σάμη μετά από δυο συνεχόμενες ήττες, συνέχισε να κυμαίνεται και πάλι στα «ρηχά», με αποτέλεσμα ούτε αυτή την φορά να καταφέρει να επανέλθει στις επιτυχίες, αφού αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 2-2, στο Ενωσιακό των Φαρακλάτων με τον Εθνικό Κεφαλονιάς και μάλιστα να πετυχαίνει την ισοφάριση στις καθυστερήσεις και συγκεκριμένα στο 90+2′.

Η ομάδα της Σάμης, με τέτοιες εμφανίσεις θα κινδυνεύσει, από εδώ και πέρα να χάσει και αυτή την χρονιά την συμμετοχή της στην τελική 4αδα και ζητείται ένα δυνατό «ξύπνημα», μπας και τα καταφέρει!
Το παιχνίδι σε γενικές γραμμές ήταν μέτριο, ιδιαίτερα στο πρώτο 45λεπτο, με τους φιλοξενούμενους να κάνουν τη δική τους προσπάθεια στον αγωνιστικό χώρο, να στέκονται ισάξια απέναντι στην αντίπαλο τους και στο τέλος να τους μένει η πίκρα, ότι δεν κατάφεραν να φύγουν με ένα μεγάλο διπλό από την έδρα του αντιπάλου τους, αφού δέχθηκαν το τελικό 2-2 στις καθυστερήσεις, ενώ είχαν και ένα δοκάρι. Μπορεί η πρώτη και ιστορική νίκη τους να πήρε….. αναβολή σήμερα, όμως είναι σίγουρο ότι με τέτοιες εμφανίσεις, θα έρθει σύντομα αυτή.
Φάσεις και γκολ
Το πρώτο ημίχρονο ήταν μέτριο, αφού οι ομάδες δεν μπόρεσαν να δημιουργήσουν καλές φάσεις απέναντι από τις δυο εστίες.
Καλή ευκαιρία θα χαθεί για τον Εθνικό Κεφαλονιάς μόλις στο 4’, όταν ο Παπαδάτος, εντελώς αμαρκάριστος στο δεύτερο δοκάρι, μετά το κόρνερ του Μαλλιώρη από δεξιά, θα αστοχήσει στην κεφαλιά, αφού θα στείλει την μπάλα άουτ.