Ήρθε το πρώτο…. Ασημένιος ο Πάνος Αλυσανδράτος στο ύψος.

Σήμερα και μόλις πριν από λίγο με σπουδαίο άλμα στα 1.75 κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο

Με το πιο πετυχημένο τρόπο ξεκίνησε το Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Κ18 που διεξάγεται στην Πάτρα, με τον Πάνο Αλυσανδράτο να ανεβαίνει στο βάθρο, στην δεύτερη θέση και στο ασημένιο μετάλλιο.

Ο ταλαντούχος αθλητής της Γυμναστικής Εταιρείας Κεφαλονιάς, στο αγώνισμα του ύψους όπου πέρσι είχε κατακτήσει στο Πανελλήνιο Κ18 την 4η θέση, σήμερα και μόλις πριν από λίγο με σπουδαίο άλμα στα 1.75 κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο, ξεκινώντας τον… χορό των μεταλλίων και των καλών επιδόσεων της Γ.Ε.Κ στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα.

Ο αθλητής από την Πύλαρο, ο οποίος θα μετέχει και στα 200μ ταχύτητας, έχασε οριακά το 1,79 και αναμένει να δει αν τελικά θα προκριθεί και στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.

Ο Πάνος, με αυτό το… ασημένιο 1.75, έκανε νέο ατομικό ρεκόρ και αποδεικνύει πως στον στίβο ήρθε για να χαράξει μια ξεχωριστή πορεία. Με την αρχή ήδη να έχει γίνει.